Maste a čapíky na zlatú žilu

By | 9. apríla 2017

Aká je najlepšia masť na hemoroidy?

Bohužaiľ neexistuje iba jedna prinášame Vám zoznam najlepších.

Faktu ung. a supp. Faktu je prípravok obsahujúci účinné látky polikresulén a cinchokaín. Faktu čapíky sa používajú na liečbu vnútorných hemoroidov, najmä ak sú sprevádzané zápalom a krvácaním. Faktu sa ďalej používa pri vyrážkach a svrbení (análne exémy, pruritus) a pri drobných rankách v oblasti konečníka (análne fisúry a ragády). Mastičku je možné použiť na vnútorné aj vonkajšie hemoroidy. Je dôležité pripomenúť, že pred nanášaním je nevyhnutná dôsledná hygiena konečníka, aplikácia je najvhodnejšia po vyprázdnení a mala by trvať 8 až 10 dní po odznení príznakov. Polikresulén je vysokomolekulárna kyselina, ktorá zabezpečuje hodnotu pH 4 v prípravkoch. Je to optimálna kyslosť, ktorá v tkanive zráža bielkoviny, avšak iba tam, kde treba. Pomáha zneškodniť a odstrániť choré a odumreté tkanivá tým, že vyzráža jej bielkoviny, neškodí však bielkovinám zdravého tkaniva v okolí hemoroidálnych uzlíkov. Navyše tiež sťahuje drobné cievky a zastavuje krvácanie. Účinky polikresulénu sú však ešte ďalekosiahlejšie. V okolí postihnutého tkaniva spôsobuje náležité prekrvenie, a napomáha tak jeho hojeniu a zaceleniu. Zároveň pôsobí proti baktériám, ktoré by sa mohli zahniezdiť v oslabnutej sliznici a spôsobovali tam zápaly. A navyše schopnosť polikresulénu pôsobiť zvieravo, t. j. adstringentne zamedzuje mokvaniu hojacich sa rán. Tkanivo sa pod jeho vplyvom rýchlo regeneruje. Cinchokaín pôsobí proti bolesti a svrbeniu tým, že dočasne obmedzuje vzrušivosť a vodivosť miestnych senzibilných nervov. Odstráni tak najnepríjemnejšie a bolestivé javy.

najlepšia mast na hemoroidy

 

Aké prípravky sú k dispozícii?

Spofax supp. Používa sa na potláčanie krvácania vo všetkých štádiách hemoroidov. Vápenatá soľ oxidovanej celulózy povzbudzuje proces krvného zrážania pri krvácaní, a tak sa krvácanie zastavuje. Soli bizmutu majú sťahujúce účinky, zastavujú krvácanie, pôsobia antisepticky, znižujú podráždenie konečníka a zmierňujú bolesť. Ďalšou látkou je cinchokaín, ktorého účinok sme opísali vyššie.

 

Procto Glyvenol ung., supp. Krém Procto-Glyvenol je liek na miestnu, ktorý zmierňuje sprievodné svrbenie a bolesti. Čapíky Procto-Glyvenol sa používajú na miestnu liečbu vnútorných hemoroidov a ich sprievodných ťažkostí. Jedna z dvoch aktívnych zložiek (tribenozid) znižuje priepustnosť a zvyšuje napätie najmenších ciev v mieste aplikácie. Okrem toho má inhibičný účinok na celý rad látok, ktoré majú dôležitú úlohu pri zápale a navodení pocitu bolesti. Druhá aktívna zložka (lidokaín), lokálne anestetikum, pomáha najmä dosiahnuť rýchlu úľavu pri bolesti a zmierniť nepríjemné príznaky.

 

Preparation H ung., supp. Úľava symptómov ako napr. bolesti, dráždenie a svrbenie. Pomáha zmenšiť opuch tkanív, spôsobenom zápalmi. Lubrikans na uľahčenie bolestivého vyprázdňovania čriev. Zlatá žila môže byť traumatizovaná predovšetkým v priebehu defekácie, čo vedie ku krvácaniu.

 

Preparation H napomáha hojeniu a pôsobí lokálne lubrikačne s embolizačným účinkom. Extrakt z kvasnicových buniek znižuje bolesť, pálenie a zmierňuje opuchy. Má zvlhčujúci účinok, čo znižuje bolesť pri vyprázdňovaní. Olej zo žraločej pečene priaznivo pôsobí na epitelizáciu pokožky a slizníc.

 

Dobexil H ung., supp. Prípravok s obsahom dobesilanu vápenáteho a lidokaínu môžu používať dospelí a mladiství ako podpornú liečbu prizlatej žile a ďalších ochoreniach konečníka, ako sú bolestivé trhliny kože (análne fisúry) a svrbenie v okolí konečníka (pruritus ani). Potláčajú zápal a mierne príznaky ako sú zdurenie, bolesť a pálenie vo všetkých štádiách týchto ochorení. Sú vhodné najmä v prípade svrbenia. Dobesilan vápenatý reguluje porušenú funkciu cievnej steny, znižuje jej priepustnosť a zvyšuje odolnosť. Zmierňuje odbúravanie kolagénu, znižuje viskozitu krvi a zvyšuje prekrvenie tkaniva, uľahčuje odtok lymfy a znižuje tvorbu opuchov. Lidokaín znižuje reverzibilne vnímavosť senzitívnych nervových receptorov a vodivosť citlivých nervových vlákien.

 

Mastu S ung., supp. Zmierňuje podráždenie, svrbenie, mokvanie a pálenie. Obsahuje soli bizmutu, oxid titaničitý, tekutý parafín. Je dôležité povedať, že by sa nemala používať pri krvácaní, ani pri podozrení na krvácanie. Taktiež nie je vhodné použitie počas tehotenstva, laktácie a deťom a mladistvým. Maximálna možná doba používania je 30 dní. Z prírodných produktov je potrebné spomenúť prípravky z dubovej kôry vo forme gélov, sedacích kúpeľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *