Vonkajšie hemoroidy

Vonkajšie hemoroidy vždy vidieť voľným okom.

Možno ich vidieť voľným okom v ústí análneho otvoru. Vidíme ich ako purpurové mäsité zdurenia tvorené rozšírenými žilami. Farba prechádza od modrej do fialovočiernej v extrémnych prípadoch. Môžu sa veľmi bolestivo zapáliť a taktiež krvácať. Nie sú bolestivé, pokiaľ sa nezapália. Môže dôjsť k náhlemu upchaniu zapálených žíl krvnou zrazeninou, čo spôsobí náhlu pichavú bolesť. Svrbenie, ktoré je považované za príznak vonkajších hemoroidov, vzniká ako dôsledok podráždenia okolitej pokožky.

Často tvoria ako hrče alebo uzlíky okolo ritného otvoru a rozvíjať, ak je príliš veľký tlak kladený na rektálna žily a tkaniva okolo ritného otvoru sa stáva opuchnuté. Postupom času, môžu stále dráždiť, spôsobuje časté svrbenie, opuch a bolesť. Dobrou správou je, že existuje mnoho spôsobov, ako upokojiť príznaky doma, rovnako ako cenovo dostupné ošetrenie.

 

Niektoré z počiatočných symptómov svedčiacich o tom, že môžete mať vonkajšie hemoroidy sú nepríjemný, svrbivý pocit okolo análnej oblasti, opuch a bolesť. Ak sa neliečia, tento stav by sa mohol premeniť trombózu, alebo veľký a veľmi bolestivé hrče obsahujúce zrazená krv. Málokedy predstavujú vážne ohrozenie zdravia, ale s riadnou liečbou, sa môžete vyhnúť niektorým veľmi bolestivé atakom v budúcnosti.