Viditeľný problém v konečníku

By | 11. apríla 2017

Vonkajšie hemoroidy sú opuchnuté krvné cievy

Nachádzajú  sa v okolí konečníka a ritného otvoru, a to najmä v dôsledku pohybu čriev. Keď žily napučiavať, steny schudnúť, pretiahol a podráždené. Tí, ktorí trpia vonkajšie hemoroidy sa väčšinou zistí, že je veľmi nepríjemné. V niektorých prípadoch, môžu byť krvné zrazeniny v opuchnutých oblastiach preto spôsobuje trombózu, bolestivý stav. Tým, že sa trombotizuje, opuch zmodrie alebo žltkastý a môže tiež viesť ku krvácaniu. To by mohlo vás strach, ale aj keď sa nelieči; to vyrieši samo asi za týždeň. Ak je však bolesť stane neznesiteľnou, že je vhodné, aby ste hľadať pomoc od lekára. Ak je bolesť príliš veľa a análny krvácanie skúsený, je nutné, aby si vyhľadali lekársku pomoc, pretože by to mohlo byť príznakom život ohrozujúci stav. Komplexné hodnotenie zo svojho lekára primárnej starostlivosti bude veľmi potrebné.
Existuje celý rad príznakov, ktoré naznačujú možnosť vzniku vonkajších hemoroidov trombózy a niektoré z nich patria:
• Opuchy a okolo ritného otvoru.
• bolestivé alebo citlivé hrče okolo ritného otvoru.
• Príležitostné únikom stolice.
• podráždenie alebo svrbenie v análnej oblasti.
• Bezbolestné krvácanie, keď idete na záchod.

Vonkajšie hemoroidy postihuje ľudí všetkých vekových kategórií a viac ako polovica všetkých ľudí pocíti to v určitom okamihu svojho života. Avšak, to je častejšia u tehotných žien a starších osôb. Vedecké výskumy nepreukázali, čo je skutočnou príčinou je, ale to je veril, že by to mohlo byť kvôli slabej žily a genetických faktorov, medzi ostatnými. Diéta je tiež veril, že je faktorom, ktorý môže viesť k tomuto stavu. Tí, ktorí väčšinou jedia potraviny bohaté na vlákniny, sú menej náchylní na vznik, než tí, ktorí jedia potraviny bez vlákniny. Nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť zápchu, ktorá spúšťa problémy tým, že spôsobí namáhanie, keď na záchode a tým, že produkuje tvrdé stolice, ktoré môže ďalej zhoršiť situáciu.

Existuje celý rad spôsobov liečby.

Medzi najčastejšie z nich sú nechirurgické zákroky, ako je použitie zmäkčovadiel stolice, zvýšiť svoj príjem vlákniny, pričom každý deň viac tekutín a prijímanie teplé kúpele.
Tiež, tam sú niektoré novšie a ďalších možností konzervatívnej liečby, ktoré sú dnes k dispozícii, a medzi nimi sú lokálne nifedipín. Táto úprava ponúka lepšiu a rýchlejšie výsledky, než lidokaín masť, ktorá bola preferovanou voľbou liečby už mnoho rokov.
Chirurgia je tiež účinný spôsob liečby. To platí najmä v prípade, keď je to v akútnom stave. Tento druh operácie možno vykonávať v ambulantnej oddelení nemocnice alebo ordinácie lekára. Výsledok pre tých, ktorí sa rozhodnú pre operáciu je rýchly a zaznamenal vysokú mieru spokojnosti a prijatie u pacientov.
Lekár odporučí spôsob liečby po vyhodnotení vás. V závislosti na tom, či je podmienka je mierne, závažné alebo stredné, budú odporučiť správnej liečby.

 

„Každý, kto zakrváca z konečníka, by mal v rámci prevencie navštíviť lekára. Zvlášť sa to týka pacientov vo veku nad 50 rokov, keď výrazne stúpa výskyt nádorových ochorení,“ zdôrazňuje doc. MUDr. Augustín Prochotský, CSc., z II. chirurgickej kliniky Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke. Krvácanie z konečníka je totiž spoločným príznakom rakoviny hrubého čreva a konečníka i ochorenia zlatá žila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *